Čtvrteční hlášení od kormidel - Hana Ančincová

19. 09. 2019
Čtvrteční hlášení od kormidel - Hana Ančincová
Čtvrteční hlášení od kormidel - Hana Ančincová

V prvním poprázdninovém hlášení od kormidel Vám představíme členku kontrolního výboru v Kroměříži a místopředsedkyni krajského sdružení Pirátů ve Zlínském kraji Hanku Ančincovou.

Hanko, představ se nám

Jsem čerstvá třicátnice a máma dvou dětí. Pirátka každým coulem, místopředsedkyně krajského sdružení Zlínského kraje a členka kontrolního výboru města Kroměříže. Workoholik, zakladatelka ekologického spolku, finanční analytička, studentka paragrafů, milovnice sarkasmu a ananasu na pizze(smích).

Hana Ančincová

Jak vnímáš život v naší republice?

Žijeme v nádherné a svobodné zemi. Poslední dobou však hmatatelně pociťuji otřesenou důvěru v právní systém a spravedlnost. Negativně vnímám podporu dotací pro velké zemědělské podniky, devastaci krajiny a přírody. Ochranu přírody beru jako jednu z hlavních priorit pro následující léta. V tomto bychom měli být dle mého názoru velmi konzervativní. Co je důležitějšího než zachovat naši zemi krásnou i pro další generace? Co se týče ekonomiky, o nás strach nemám. Máme skvělé nápady, vyrábíme, začínáme mít i peníze, snažíme se prorazit do světa. Kdyby se k tomu přidala i odvaha, rovná páteř, vláda, která nebude projídat rozpočet na úkor let následujících, a holistická státní i místní správa, tak to bude u nás jak v ráji.

Jaké vidíš pro Piráty největší výzvy v Kroměříži do budoucna a jak bys předpověděla jejich vývoj?

Ve vedení města máme pirátské zástupce a můžeme nabídnout vizi moderního města 21. století, kterou chceme implementovat do všech oblastí. Město čeká mnoho práce například v oblasti územního plánování a odpadového hospodářství. Největší výzvou však není jen něco vytvořit, ale dlouhodobě udržet v dobrém trendu. A krok po kroku se vše podaří.

Hana Ančincová

Jak se změnil Tvůj život od vstupu do Pirátské strany?

Ubylo volného času a spánku. Ale nestěžuji si, je to pro práci, která má smysl. Jelikož mám dvě malé děti, nechci okrádat o čas je. Díky tomu jsem se zdokonalila v organizaci a plánování. Do politiky jsem vstupovala z toho důvodu, že jsem dospěla do fáze, kdy už občanský aktivismus nestačil a zjistila jsem, že věci je potřeba řešit právě cestou politickou.

Na čem zrovna pracuješ? Přibliž nám tvoji práci v kontrolním výboru.

Chystám soukromý projekt na vzdělávání v ekologické oblasti. S kolegy Piráty chystáme i říjnovou konferenci z oblasti životního prostředí. V kontrolním výboru města Kroměříže se nyní zabývám tím, jak je nakládáno s žádostmi o informace. Za necelé dva týdny se uskuteční další zasedání, na které zpracovávám podklady pro další kontroly. Musím říct, že kontrolní výbor funguje skvěle a nad prací nacházíme konsenzus napříč všemi politickými subjekty.

Co bys na závěr vzkázala všem našim voličům a občanům?

Jak už zmiňovali kolegové ve čtvrtečních hlášeních přede mnou, nebojte se ozvat. Pro nás je velmi důležité znát váš názor. A také, buďme optimisti. Věřím tomu, že postupnými kroky bude státní správa i ta místní fungovat uceleně, komunikovat mezi sebou navzájem a místo hledání důvodů, proč něco nejde, se bude hledat způsob, jak by to šlo.

Hana Ančincová


Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Podpořte nás!

Autor článku

Jaromír HorkýJaromir Horky

Jaromír Horký

Krajská mediální spojka, psavec

+420 774 942 021
jaromir.horky@pirati.cz

Navrhni úpravu