Čtvrteční hlášení od kormidel - Martina Urbánková

07. 11. 2019
Čtvrteční hlášení od kormidel - Martina Urbánková
Čtvrteční hlášení od kormidel - Martina Urbánková

V dnešním hlášení od kormidel jsme pro vás vyzpovídali “rodačku” z Montrealu a členku Zlínských Pirátů Martinu Urbánkovou.

Marťo, představ se nám.

Narodila jsem se v Montrealu českým rodičům, je mi 37 let a od svých 3 let bydlím s přestávkami ve Zlíně. Vystudovala jsem cestovní ruch v Rožnově pod Radhoštěm, ale této profesi jsem se kromě krátkého období v zahraničí nevěnovala. V současné době působím v rodinné firmě na generální opravy a modernizaci CNC obráběcích strojů. Mám fenku, křížence která je mým největším koníčkem. Také se ráda projedu na koloběžce a rekreačně zapinkám tenis.

Martina Urbánková

Jaký byl tvůj hlavní důvod ke vstupu k Pirátům?

Teď, když se dívám zpětně, byla jsem vlastně naštvaná. Jednoho jistého vrcholového představitele jsem měla v ústech neustále, vztekala jsem se, “jak je todleto možné”, kroutila jsem hlavou, dohadovala se s blízkými a samozřejmě to ničemu moc nevedlo. Rozhodla jsem se, že svou nespokojenost přetavím v činy a podpořím něco pozitivního, než abych jen nadávala u stolu “v hospodě”, jak se říká. Došla jsem na veřejnou schůzi Pirátů ve Zlíně a ti mě vzali mezi sebe. A už to jelo! :)

Jak vnímají lidé Piráty ve Zlíně? Změnilo se něco od té doby, co máme své zástupce na radnici?

No musím říci, že v prvních kampaních jsem měla trochu pocit, že jsme ti hipíci co běhají s novinami po městě. Ostatní strany se držely své zaběhnuté tradice stánků s balónky a hosteskami, my běhali mezi lidmi a chtěli si povídat. Časem ale začali chodit lidi sami, diskutovat, a vyjadřovat podporu. Samozřejmě i naopak, ale to k tomu patří. Chci vyjádřit svou hlubokou úctu kolegům, kteří tráví svůj čas na radnici a na projektech pro lidi. Jednak jsou za nimi vidět výsledky, na které jsme všichni pyšní, ale hlavně se povědomí o Pirátech tímto změnilo. Dnes, když někam přijdu, lidé chtějí diskutovat o mnohem rozsáhlejších problémech a berou nás vážně.

Martina Urbánková

Jak vnímáš život v naší republice?

Máme tendenci neustále na něco brblat, ale to je snad ta povaha. Ve světle posledních událostí v Sýrii se snad i stydím pronést nějakou výtku. Lidé jsou zde ostražití, ve srovnání se zahraničím jim chybí sebevědomí, narozdíl od toho falešného, které pak zbytečně rozděluje sousedy a rodiny s jiným názorem. Ale vždyť máme krásnou zemi, rozmanitou kulturu a velká srdce. Máme se dobře.

Je něco, co bys ráda vzkázala našim voličům a občanům?

Napadají mě samá sluníčkářská klišé :-). Ale ne, mluvte spolu a respektujte se navzájem, i s rozdílnými pohledy na svět je potřeba vedle sebe žít. Každý člověk má svůj názor z nějakého důvodu. Když jste nespokojení, dělejte něco pro svou komunitu, rodinu, systém. Je to na Vás.

Martina Urbánková


Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Podpořte nás!

Autor článku

Jaromír HorkýJaromir Horky

Jaromír Horký

Krajská mediální spojka, psavec

+420 774 942 021
jaromir.horky@pirati.cz

Navrhni úpravu