Piráty najdete ve Zlínském kraji na jedenácti komunálních kandidátkách

01. 09. 2018
Piráty najdete ve Zlínském kraji na jedenácti komunálních kandidátkách
Piráty najdete ve Zlínském kraji na jedenácti komunálních kandidátkách

Ve Zlínském kraji se letos Piráti a Pirátky pustí v rámci komunálních voleb do boje o zastupitelská křesla na jedenácti místech. A jelikož jsme jako Piráti u vody jako doma, obsadili jsme největší zdejší řeky. Moravu, obě Bečvy i Dřevnici „pirátíme„ díky působení ve Zlíně, Kroměříži, Uherském Hradišti, Rožnově pod Radhoštěm, Valašském Meziříčí, Otrokovicích, Napajedlích, Zašové a na Vsetíně. Zmíněnou jedenáctku pak s menšími říčkami doplňují Vizovice se Slavičínem.

Ve všech deseti zmíněných městech a jedné obci najdete letos na podzim na volebních lístcích také Piráty. S výjimkou Otrokovic a Slavičína, kde jsme se rozhodli podpořit sdružení nezávislých kandidátů, půjde o čistě pirátské kandidátky. Pokud do nás 5. a 6. října 2018 vložíte vaši důvěru, pokusíme se ze zastupitelských křesel vnést do řízení úřadů pirátské myšlenky jako jsou transparentnost, participativní rozhodování, kontrola moci a mocných či elektronizace některých agend na úřadech. A tam, kde se na něčem z uvedného již pracuje, rádi přiložíme ruku k dílu.

Nejsme ale žádní supermani a hrát si na ně ani nechceme. V případě úspěchu jsme připraveni pracovat s opravdovými odborníky a na všechna důležitá místa dosazovat další odborníky skrze poctivá a pravidelná výběrová řízení. V městských a obecních firmách by měli rozhodovat a dozorovat experti z oboru, nikoli vysloužilí politici, lobbisté a jejich kamarádi za odměnu. Ani v opozici se ovšem Piráti neztratí a umíme spolehlivě zbourat zažité zvyky v podobě destruktivního odmítání všeho, co není naším nápadem. To dokazují také kolegové a kolegyně v Poslanecké sněmovně. Z jejich konstruktivní práce a úspěchů čerpáme motivaci k tomu, abychom se pirátství pokusili rozšířit i do prostředí našich menších rybníčků.

Rozcestník na weby jednodtlivých kandidátek najedete ZDE.


Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Podpořte nás!

Autor článku

Marek HouserMarek Houser

Marek Houser

předseda KS Zlínský kraj, marketingový specialista

+420 725 611 894
marek.houser@pirati.cz

Navrhni úpravu