PhDr. Linda Matušková, Ph.D.

PhDr. Linda Matušková, Ph.D. (*31. prosince 1982, Kroměříž) je členkou MS Piráti Kroměříž.

Jakožto nadšená sběratelka akademických titulů navázala po absolvování kroměřížské Střední pedagogické školy poměrně zdlouhavým studiem na Univerzitě Palackého v Olomouci. V roce 2013 dosáhla získáním titulu Ph.D. zdařilého akademického hattricku v oboru Pedagogika.

Vášnivá milovnice dobré kávy, oddaná fanynka premiéra Jima Hackera, neúspěšná aspirantka na studia žurnalistiky. Nadšená konzumentka britského humoru (pro ten český má porozumění méně). Dřívější povolání akademického pracovníka vystřídala profese mámy dvou (skoro)dvojčat, newborn fotografky a (prozatím) nadšené podnikatelky.

Profesní aktivity ji přivedly do rozmanitých končin světa, v rámci akademického působení navštívila mnoho zahraničních univerzit, na kterých nejen předávala poznatky naše, ale především zjišťovala, že to jinde jde jinak a (bohužel) většinou daleko lépe než v milované domovině. Aktivně se podílela na mnohých projektech zaměřených obzvláště na dětská práva, sociálně-právní ochranu dětí a náhradní rodinnou péči.

Příznivkyní Pirátů je vlastně odjakživa, ke vstupu do MS Piráti Kroměříž ji v roce 2018 přiměla aktuální politická situace a naděje, že se s tím snad ještě dá něco udělat…