Ing. Mgr. Zuzana Fišerová, Ph.D.

ekonomka

Ing. Mgr. Zuzana Fišerová, Ph.D. (*1979)

je radní Zlínského kraje pro oblast školství a kultury a zastupitelka města Zlín. Vystudovala finance a mediální studia, strávila rok na studiích ve Finsku. Před vstupem do politiky pracovala jako ekonomka a vysokoškolská pedagožka.
Svůj volný čas tráví s rodinou ve Zlínském kraji, zejména na běžkách v okolí Pusteven nebo na horském kole. Ráda čte severské detektivky a miluje aktivní život.

"Ve Zlíně se snažím prosazovat témata, která mi připadala neřešená – například jsem prosadila z pozice jednatele dopravního podniku zavedení bezdotykového systému placení jízdného v MHD, snažím se podpořit sportování široké veřejnosti a také se věnuji tématům, kterými se zabývám coby krajská radní – tedy oblasti školství a kultury.

Zlín je velmi krásné a bezpečné město s velkým potenciálem. Je to město, kde řada lidí podniká v oblasti kreativních odvětví, kde lesnaté okolí láká ke sportovním aktivitám. Měli bychom tedy jít tímto směrem – vybudovat bydlení pro mladé rodiny, podpořit podnikatelské aktivity, udělat ze Zlína město atraktivní pro mladé, podpořit široké sportovní a kulturní vyžití. Samozřejmě je potřeba dořešit velké dopravní projekty. Často ale rozvoj města probíhal pomalu a nerovnoměrně, priority by z mého pohledu mohly být nastaveny jinak – například namísto dlouhé právní přípravy projektu družstevního bydlení mělo město od začátku stavět vlastní byty, také mělo před lety koupit strategickou lokalitu lyžařského svahu a mělo více pozornosti věnovat rozvoji vnitřního Zlína.

Je také nutné podporovat rozvoj MHD – omezíme tím smog ve městě a snížíme množství aut ve městě. Chci zrealizovat také další plány, které se mi v uplynulém období nepodařilo prosadit, například osvětlený běžecký okruh, úpravu veřejných ploch ve Zlíně, omezení vizuálního smogu, vybudování běžeckého areálu na Tlusté hoře. Na řadě témat lze využít spolupráce se Zlínským krajem – například při oživení platformy Baťova institutu, obnovení Čiperovy vily nebo v podpoře ZOO."