V Bystřici pod Hostýnem vznikne chráněné bydlení pro ty, co se o sebe nemohou sami postarat

V Bystřici pod Hostýnem vznikne chráněné bydlení pro ty, co se o sebe nemohou sami postarat

Podporujeme bydlení v co nejpřirozenějších podmínkách pro ty, kteří se o sebe nemohou sami postarat. Proto jsme na kraji hlasovali pro vznik chráněného bydlení v Bystřici pod Hostýnem. Po Slavičíně a Nedakonicích je to další rozšíření tohoto typu sociálních služeb.

Co je chráněné bydlení?

Jedná se o pobytovou službu poskytovanou osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu dlouhodobého duševního nebo zdravotního onemocnění, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby. Je také vhodnou alternativou k pobytu v ústavním zařízení.

“Projekt navazuje na probíhající transformaci Domova pro osoby se zdravotním postižením Javorník ve Chvalčově, který je provozován krajskou příspěvkovou organizací Sociální služby Uherské Hradiště. Právě část klientů chvalčovského zařízení najde v sousední Bystřici v objektu chráněného bydlení svůj nový domov, který jim umožní žít běžným způsobem života, samozřejmě se zajištěním nezbytné podpory a péče ze strany odborného personálu,” uvedla Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Chráněné bydlení vznikne rekonstrukcí staršího rodinného domu v bystřické Nádražní ulici. Celkem mají vzniknout tři domácnosti pro osm klientů, z nichž dvě mají být bezbariérové. Součástí objektu bude samozřejmě také včetně zázemí pro personál. Celkové náklady se předpokládají ve výši 17,321 milionu korun, z nich by 4,566 milionu měla pokrýt dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí. S rekonstrukcí by se mělo začít už letos v létě, hotovo má být nejpozději příští rok na podzim.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články