Čtvrteční hlášení od kormidel. Tak se jmenuje seriál rozhovorů s našimi zastupiteli v celém Zlínském kraji.

Dnes jsme vyzpovídali radního ze Zlína, Jiřího Jaroše.

Jiří, pověz nám něco o sobě.

Jsem čistokrevný zlíňák. Narodil jsem se tady, prošel jsem od školky až ke státnicím ve Zlíně, vystudoval jse IT technologie, hrál jsem profesionálně fotbal za Zlín a nyní jsem v městské radě. Mám 3 děti a nikdy si nestěžuji.

<embed alt="Jiří Jaroš" embedtype="image" format="left" id="5944" />

Jak se ti žije ve Zlíně?

Loni jsem byl na pivo na zahrádce s američanem, australanem a iráncem. Američan z Minneapolis si pochvaloval jak se ve Zlíně všude dostane pěšky, nepotřebuje auto a může si dát pivo na zahrádce, protože v Americe by za popíjení piva na veřejnosti dostal po hřbetě. Australan z Perthu byl nadšený, jak je tu vše zelené, přístupné a levné. Peršan byl nadšený ze všeho. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak se tady ve Zlíně máme dobře.

Změnil se Tvůj život potom, co jsi se stal radním? Jak tě vnímají lidé?

Samozřejmě, že změnil. Jako radnímu mi přibylo spoustu povinností a odpovědnosti. Dá se říct, že je to druhé zaměstnání. Spousta lidí se mě dotazuje, co a jak se bude dělat, kde se bude stavět, co se bude uklízet, opravovat, nakupovat, rekonstruovat, odvážet, dovážet, připravovat, soutěžit, organizovat. Někdy to bývá náročné.

<embed alt="Jiří Jaroš" embedtype="image" format="left" id="5945" />

Na čem zrovna pracuješ v radě? Co se u vás už povedlo dotáhnout do konce?

V současnosti pracujeme na tvorbě nového webu města Zlína, který by měl splňovat parametry 21.století. Občané by měli najít vše od kultury a sportu přes úřednická data a smart aplikace až po hospodaření města na jednom místě. Dále bych chtěl navýšit příspěvek do mládežnického sportu a pozvolna snižovat světelný smog rekonstrukcí veřejného osvětlení. Doufám, že se objeví single traily v koncepci sportu a další rok se pustím do digitalizace.

Co bys na závěr vzkázal všem našim voličům a občanům?

Našim voličům bych vzkázal, že držíme kurz není jen fráze, opravdu se tím řídíme. A občanům to, co říkám vždycky. Procestoval jsem půlku světa, ale Zlín je stejně nejlepší!

<embed alt="Jiří Jaroš" embedtype="image" format="left" id="5946" />