Změny v e-Governmentu se týkají převážně uživatelů datových schránek a Portálu občana. Ve čtvrtek na krajském úřadě odprezentoval poslanec Ondřej Profant digitalizační zákony, na kterých Piráti v Poslanecké sněmovně pracovali, ale také novinky ze světa digitalizace. Změny zaregistrujete například při potvrzování digitálních úkonů, nebo přístupu k základním registrům.

"Bavili jsme se hlavně o zákonech, které se promítnou do života obyvatel a co znamenají pro chod úřadů. V dalších letech nás totiž čeká skutečně digitální revoluce a novinek je spoustu - půjde zejména o zákon o právu na digitální služby. Ten úplně změní paradigma a garantuje občanům možnost vše řešit s úřady on-line. Bez digitalizace se totiž v budoucnosti neobejdeme," uvedl Profant.

"Chystáme úplnou digitalizaci kraje, krajského úřadu a podporu všem obcím ve Zlínském kraji, ať už se jedná o digitálně technickou mapu, Spisovku nebo portály občanů. Díky nově přijatým zákonům si budou moci občané vyřizovat své agendy z pohodlí domova,"* okomentoval Jiří Jaroš, zodpovědný za digitalizaci kraje.