Humans of Piráti: Jiří Jaroš: Cestování je nejlepší prevence proti xenofobii a nesnášenlivosti

Humans of Piráti: Jiří Jaroš: Cestování je nejlepší prevence proti xenofobii a nesnášenlivosti

Procestoval jsem půlku světa s batůžkem na zádech a uvědomil si, že na světě jsou dobří lidé. Cestování je velmi dobrá prevence proti rasismu, xenofobii, homofobii a jiným formám nesnášenlivosti. Tuto zkušenost mohu každému vřele doporučit. Sám sebe bych charakterizoval jako pyšného otce tří dětí, Piráta, fotbalistu a IT mana každým coulem. Právě digitalizace mě velmi zaujala na České pirátské straně. Piráty jsem začal výrazněji vnímat v roce 2015, v té době především jejich snahu o legalizaci marihuany. Aktivně jsem se připojil o tři roky později.

Líbí se mi na této straně, že lidé v ní jsou velmi nadšení, cílevědomí a nejsou spojení s korupcí, tunelováním či okrádáním státu. Oceňuji také moderní myšlení, transparentnost a otevřenost. Narodil jsem se ve Zlíně a žiji zde 45 let. Dospěl jsem časem k názoru, že nastal čas vrátit městu, kraji a zemi, co do mě vložila. I z tohoto důvodu jsem se rozhodl angažovat v politice.

Spousta lidí i z mého okolí nadává na politiku a jen málo z nich se snaží něco změnit. Já patřím do té druhé skupiny. Změny v našem Zlínském kraji jsou potřeba, chtěl bych, aby byl kraj především moderní, chytrý a abychom na něj mohli být právem hrdí.

Jiří Jaroš kandidát do zastupitelstva Zlínského kraje


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články