Humans of Piráti: Zuzana Fišerová: Není mi jedno, jakou budoucnost zanecháme našim dětem

Humans of Piráti: Zuzana Fišerová: Není mi jedno, jakou budoucnost zanecháme našim dětem

Před lety jsem se několikrát dostala do zákopové války se zlínskou radnicí, kdy jsem na vlastní kůži zažila, jak je byrokratický šiml odolný. Tehdy jsem byla na rodičovské dovolené a snažila se změnit drobné nešvary, které jsem viděla při svých četných procházkách s kočárem. Aby se mým podnětem úředníci zabývali, musela jsem nasbírat ještě ve svém okolí řadu podpisů a znovu svůj podnět podat. Celkově jsem takto komunikovala s radnicí asi dva roky, rostl ve mě pocit zmaru a ztraceného času.

Pracuji jako ekonomka a rovněž přednáším na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Když mě občané z osmého místa kandidátky komunálních voleb ve Zlíně vykroužkovali, a stala jsem se zastupitelkou, byl to pro mě šok. Díky nim jsem však mohla začít řešit to, co mi vadilo nejvíc – komunikaci s úřadem a věci, které podle mého názoru ve Zlíně nefungovaly. Piráti jsou mi blízcí celostátními tématy, jednak tím, že neusilují o lacinou popularitu, ale jde jim o celkové směřování naší země. Myslím, že je řada lidí, kteří se nenechají opít koblihou, není jim lhostejné, jak bude vypadat naše republika za 20 let, a jaké prostředí tady zanecháme další generaci, tedy našim dětem.

Hodně mě ovlivnil můj roční studijní pobyt ve Finsku. Obdivuji jejich přirozený respekt k přírodě a vztah k aktivnímu trávení volného času. V politice není „normální“ lež a korupce. Nadchlo mě také to, že političky nejsou ve Finsku unikum. Byla bych ráda, kdyby se podařilo tuto inspiraci z dalekých finských jezer přenést i do našeho politického rybníčku.

Zlínský kraj má být proč hrdý na svou minulost, ale zároveň kraj musí svým obyvatelům nabízet budoucnost. Chci kraj, který se dokáže vyrovnat s problémy, které ho tíží od rozdělení Československé republiky, což Zlínský kraj dostalo na periferii jak geografickou, tak i na periferii zájmu státu. Coby nadšená sportovkyně chci, aby se mohlo více sportovat, a to nejen v halách ale hlavně ve volné přírodě, kde je to u nás v kraji nejkrásnější.

Zuzana Fišerová kandidátka do zastupitelstva Zlínského kraje


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články