Jaroš: Piráti digitalizují město Zlín, novou občanku i pas již brzy vyřídíte z pohodlí domova!

Jaroš: Piráti digitalizují město Zlín, novou občanku i pas již brzy vyřídíte z pohodlí domova!

Máte dost byrokratického papírování a dlouhého čekání na úřadech? Už žádné další fronty před přepážkami a lejstra papírových formulářů. Město Zlín čeká nový web a Portál občana!

Portál občana má fungovat od příštího roku a zajistí efektivnější komunikaci s úřadem, možnost podávat formuláře z pohodlí domova a platit nejrůznější poplatky, nebo si také jednoduše vyřídit doklady, žádosti o dotace a spoustu dalších spisů.

"Postupně chceme zdigitalizovat všechny agendy, které úřad má ve své kompetenci. Na úřadech tak už nebudeme čekat na vyřízení občanky, řidičáku nebo pasu," uvedl radní města Zlína Jiří Jaroš, který má oblast digitalizace ve své gesci.

"Naším vzorem je Estonsko, kde je zdigitalizované všechno kromě svatby a rozvodu. A já říkám, že minimálně u svatby by se lidé měli potkat," poznamenal s nadsázkou Jaroš.

V první polovině roku město spustí nové webové stránky https://www.zlin.eu/. Stránky budou mít nový design, který bude přehledný a uživatelsky přívětivý.

"Stránky budou sloužit především pro úřední část, budou však pracovat i s volnočasovými tématy, jako je kulturní přehled akcí ve Zlíně. Samozřejmostí jsou odkazy na sociální sítě města, které budou ve formě ikon i náhledových oken s posledními příspěvky," upřesnil Jaroš.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti vybojovali o 8,5 milionu vyšší podporu kraje pro sport a mládež na tento rok!
28.01.2022

Piráti vybojovali o 8,5 milionu vyšší podporu kraje pro sport a mládež na tento rok!

Spousta dětí sportovat přestala a kluby se bohužel potýkají s nedostatkem mládeže po covidu. Nedostatek pohybu je u dětí velkým problémem, kterému se intenzivně věnujeme. Zlínský kraj každoročně finančně podporuje sport, v letošním roce rozdělí v oblasti mládeže a sportu celkovou částku 31,5 milionu korun, což je o 8,5 milionu více, než v roce 2021.