Jaroš: Piráti digitalizují město Zlín, novou občanku i pas již brzy vyřídíte z pohodlí domova!

Jaroš: Piráti digitalizují město Zlín, novou občanku i pas již brzy vyřídíte z pohodlí domova!

Máte dost byrokratického papírování a dlouhého čekání na úřadech? Už žádné další fronty před přepážkami a lejstra papírových formulářů. Město Zlín čeká nový web a Portál občana!

Portál občana má fungovat od příštího roku a zajistí efektivnější komunikaci s úřadem, možnost podávat formuláře z pohodlí domova a platit nejrůznější poplatky, nebo si také jednoduše vyřídit doklady, žádosti o dotace a spoustu dalších spisů.

"Postupně chceme zdigitalizovat všechny agendy, které úřad má ve své kompetenci. Na úřadech tak už nebudeme čekat na vyřízení občanky, řidičáku nebo pasu," uvedl radní města Zlína Jiří Jaroš, který má oblast digitalizace ve své gesci.

"Naším vzorem je Estonsko, kde je zdigitalizované všechno kromě svatby a rozvodu. A já říkám, že minimálně u svatby by se lidé měli potkat," poznamenal s nadsázkou Jaroš.

V první polovině roku město spustí nové webové stránky https://www.zlin.eu/. Stránky budou mít nový design, který bude přehledný a uživatelsky přívětivý.

"Stránky budou sloužit především pro úřední část, budou však pracovat i s volnočasovými tématy, jako je kulturní přehled akcí ve Zlíně. Samozřejmostí jsou odkazy na sociální sítě města, které budou ve formě ikon i náhledových oken s posledními příspěvky," upřesnil Jaroš.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Hana Ančincová pro Magazín21: Lidé velmi často pomáhají druhým, ale sami se bojí říci si o pomoc

Hana Ančincová pro Magazín21: Lidé velmi často pomáhají druhým, ale sami se bojí říci si o pomoc

Pandemie koronaviru a následná hospodářská krize se negativně podepsaly na duševní pohodě a spokojenosti mnoha lidí včetně rodin s dětmi, což se mimo jiné projevuje větším výskytem úzkostí a depresí. Na to, jakou lze v takových případech vyhledat pomoc ve Zlínském kraji, odpovídá v rozhovoru pro Magazín21 statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která má na starost sociální oblast.

Piráty ve Zlínském kraji povede do krajských voleb náměstkyně hejtmana Hana Ančincová

Piráty ve Zlínském kraji povede do krajských voleb náměstkyně hejtmana Hana Ančincová

Pirátky a Piráti ze Zlínského kraje si v pondělí večer zvolili svou kandidátku na hejtmanku pro nadcházející krajské volby v roce 2024. Kandidátku povede zkušená Hana Ančincová, současná statutární náměstkyně hejtmana pro sociální oblast, životní prostředí, zemědělství, venkov a neziskový sektor. Mezi její priority patří nastartovat strategický rozvoj kraje a udělat z něj atraktivní kraj pro všechny generace a příprava kraje na demografický vývoj. Dále chce také pokračovat v masivním rozšiřování terénních služeb a rozvoji sociálně zdravotní oblasti, a v neposlední řadě se věnovat péči o životní prostředí.