Jednání o nové krajské nemocnici je opět na stole. Mezi odbory a vedením to vře

Jednání o nové krajské nemocnici je opět na stole. Mezi odbory a vedením to vře

Kdo sleduje v posledních dnech situaci v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, asi nevěřícně kroutí hlavou nebo má ústa dokořán. I když většina z vás tuto kauzu jistě zaznamenala, jen krátké připomenutí. Zdravotníci si stěžovali na snížení platu formou otevřeného dopisu a nemocnice podala trestní oznámení. Místo vyjednávání s odbory na ně bylo podáno trestní oznámení. Demonstrace síly a neschopnost situaci řešit. Tento způsob jednání se zaměstnanci naprosto odsuzujeme a jen ukazuje na manažerské selhání vedení nemocnice.

Kromě sporů mezi odbory a vedením nemocnice se opět vynořila i otázka výstavby nové nemocnice, kterou budou 4. května krajští zastupitelé projednávat. Stavbu nemocnice neplánovaně zastupitelé schválili loni v prosinci. K návrhu se na zasedání nemohli vyjádřit občané kraje, navíc mohla být podle ministerstva porušena povinnost kraje hospodařit s majetkem transparentně. S tím ale vedení kraje nesouhlasí a dle hejtmana Čunka(KDU-ČSL) není důvod ztrácet čas. Inu, do voleb je necelý půlrok, že?

I když se na internetu objevují zprávy ohledně omezených příjmu kraje kvůli současným opatřením v boji proti koronavirové nákaze. Vedení kraje však omezit investice neplánuje.

Nová nemocnice je od prvopočátku tlačena na sílu, Baťovka je prezentována jako rozpadající se kolos a lidem je vtloukáno do hlavy, že nová nemocnice je třeba.

„Já jsem hlavně zastáncem kvalitní, rovnoměrně rozložené péče v celém kraji. Současné diskuze umocňují pocit, že nemocnice mimo krajskou budou polikliniky a LDNky. Stále nám nebyla kvalifikovaně zodpovězena otázka, jak výstavba nové nemocnice ovlivní ostatní nemocnice v kraji. A hlavně se chci rozhodovat na základě nezávislých analytických dat. Včetně jasných informací, jakým způsobem by byla nová nemocnice financována,” shrnula pirátská kandidátka na hejtmanku Hana Ančincová.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články