Novinka v sociálních službách! První otočné lůžko mají ve Zborovicích

26. října 2023

Někdy se říká, že jedna malá změna může mít obrovský dopad. Nová moderní lůžka jsou toho důkazem. Klienti mohou být teď snadněji a rychleji přesunuti a postaráni o ně. A právě tímto způsobem měníme jejich životy k lepšímu. Domov ve Zborovicích je prvním zařízením v Česku, které zavedlo revoluční polohovatelná lůžka s funkcí otočného roštu.

Tato lůžka fungují i při výpadku proudu! Cílem naší Hana Ančincová - statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje je, aby tato inovace mohla být zavedena i v dalších zařízeních v našem kraji. A to je naše vize - zavádět moderní technologie do služeb pro naše spoluobčany, abychom jim zajistili co nejlepší péči a kvalitu života.

Celý tento projekt kraj stojí čtvrt milionu korun za jedno lůžko, ale to je cena, kterou jsme ochotni zaplatit za lepší život našich klientů. Jsme hrdí na to, co jsme dosáhli, a budeme pokračovat v naší práci s cílem inovovat a zlepšovat služby, které poskytujeme.

Reportáž České televize najdete zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Hana Ančincová pro Magazín21: Lidé velmi často pomáhají druhým, ale sami se bojí říci si o pomoc

Hana Ančincová pro Magazín21: Lidé velmi často pomáhají druhým, ale sami se bojí říci si o pomoc

Pandemie koronaviru a následná hospodářská krize se negativně podepsaly na duševní pohodě a spokojenosti mnoha lidí včetně rodin s dětmi, což se mimo jiné projevuje větším výskytem úzkostí a depresí. Na to, jakou lze v takových případech vyhledat pomoc ve Zlínském kraji, odpovídá v rozhovoru pro Magazín21 statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která má na starost sociální oblast.

Piráty ve Zlínském kraji povede do krajských voleb náměstkyně hejtmana Hana Ančincová

Piráty ve Zlínském kraji povede do krajských voleb náměstkyně hejtmana Hana Ančincová

Pirátky a Piráti ze Zlínského kraje si v pondělí večer zvolili svou kandidátku na hejtmanku pro nadcházející krajské volby v roce 2024. Kandidátku povede zkušená Hana Ančincová, současná statutární náměstkyně hejtmana pro sociální oblast, životní prostředí, zemědělství, venkov a neziskový sektor. Mezi její priority patří nastartovat strategický rozvoj kraje a udělat z něj atraktivní kraj pro všechny generace a příprava kraje na demografický vývoj. Dále chce také pokračovat v masivním rozšiřování terénních služeb a rozvoji sociálně zdravotní oblasti, a v neposlední řadě se věnovat péči o životní prostředí.