Piráti si zvolili jako lídra pro krajské volby Hanu Ančincovou

Piráti si zvolili jako lídra pro krajské volby Hanu Ančincovou

Na podzim roku 2020 budou občané Zlínského kraje po čtyřech letech opět rozhodovat o složení nového krajského zastupitelstva. Ze zvolených zastupitelů vzejde nejen nová rada, ale také hejtman. Regionální Piráti již ve svých primárkách rozhodli a na pozici lídra zvolili třicetiletou finanční analytičku, členku kontrolního výboru v Kroměříži a současnou místopředsedkyni Pirátů ve Zlínském kraji Hanu Ančincovou.

Absolventka Masarykovy univerzity v oboru Finance a právo a členka Pirátské strany se od roku 2017 aktivně zapojuje do dění nejen v kraji, ale také ve městě a v okolí svého bydliště, kde působí jako členka kontrolního výboru. Dlouhodobě se zabývá racionalizací řízení finančních zdrojů a finančním controllingem.

“Nyní v rámci celorepublikového pirátského rezortního týmu zdravotnictví pracuji na analýze úhradové vyhlášky a DRG Restartu a dopadu na hospodaření nemocnic. Kromě toho jsem členkou kontrolního výboru, rozumím problematice hospodaření s veřejnými prostředky. Ráda bych se do budoucna z pozice hejtmanky věnovala oblasti hospodaření nemocnic, veřejným zakázkám a ze Zlínského kraje vybudovala kraj nové generace,” říká kandidátka na hejtmanku Hana Ančincová. V rámci odborných týmů se Hana Ančincová věnuje oblasti financí, zdravotnictví, životnímu prostředí a neziskovému sektoru.

“Jsem přesvědčený, že z primárních voleb vzešla ideální čelní kandidátka. Hanka v sobě kombinuje vysokou odbornost s pirátskou poctivostí, pracovitostí i lidskostí. Rozhodlo se ji podpořit 84 % hlasujících členů v kraji a to je velmi silný mandát. Rozhodně by mohla být také hejtmankou,” podotkl krajský předseda Pirátů Marek Houser s tím, že následovat bude primární volba do dalších pozic a také práce na programu.

O pozici lídra se v primárních volbách ucházeli celkem 3 kandidáti - Denis Rychtar, Tomáš Čabla a právě Hana Ančincová, která získala dostatečnou podporu a byla zvolena již v 1. kole. Složení zbytku pirátské kandidátky do krajských voleb bude známo v nejbližších týdnech. Nejprve se bude stejným systémem, jako lídr kandidátky, volit 2. až 9. pozice a poté zbytek kandidátky.

Oficiální Facebookový profil Hany Ančincové


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články