Piráti ve Valašském Meziříčí navrhují pomoc pro podnikatele

Piráti ve Valašském Meziříčí navrhují pomoc pro podnikatele

Piráti navrhují, jak podpořit místní podnikatele. Současná situace může být pro spoustu menších živnostníků likvidační. Pirátský zastupitel Valašského Meziříčí Denis Rychtar navrhuje několik bodů, které živnostníkům tuto situaci ulehčí.

V souvislosti s mnoha opatřeními vlády, která znemožňují velkému počtu podnikatelů vykonávání jejich profese, navrhují Piráti hned několik bodů. „Je potřeba pomoci lokálním podnikatelům v této nelehké situaci a vytvořit pro ně takové podmínky, aby se po ukončení mimořádných opatření rozjela místní ekonomika,“ vybízí zastupitel města Valašské Meziříčí Denis Rychtar. Pokud město tento balíček přijme, vládní opatření na budoucnost menších místních podnikatelů dopadne co nejméně.

Hlavní body pirátského návrhu:

  • Vyplacení jednorázového finančního daru 20 000 Kč pro menší podnikatele s ročním obratem do 6 000 000 Kč.
  • Prominutí nájemného v prostorách ve vlastnictví města Valašského Meziříčí.
  • Prodloužení splatnosti nájmu za měsíce březen a duben o 3 měsíce, a to všem živnostníkům, kteří k 13. březnu 2020 podnikali v provozovnách ve vlastnictví města Valašského Meziříčí.

Tento balíček pomůže nejen podnikatelům, kteří podnikají v prostorách města, ale záměrem je pomoci všem místním podnikatelům. „Myslím si, že je fér podpořit všechny menší podnikatele na území města Valašského Meziříčí, a ne pouze ty v nájemních prostorech města,“ podotýká Denis Rychtar.

Piráti také zvažují vyplacení částky 100 000 Kč na úhrady nájmů, mezd zaměstnanců, zákonných odvodů a nákladů na energie pro místní podnikatele. Tato částka však dle slov Denise Rychtara musí být prodiskutována.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články