Spousta dětí sportovat přestala a kluby se bohužel potýkají s nedostatkem mládeže po covidu. Nedostatek pohybu je u dětí velkým problémem, kterému se intenzivně věnujeme. Zlínský kraj každoročně finančně podporuje sport, v letošním roce rozdělí v oblasti mládeže a sportu celkovou částku 31,5 milionu korun, což je o 8,5 milionu více, než v roce 2021. Zasazujeme se o to, aby byly všechny sporty podporovány rovnocenně, včetně těch, na které je nahlíženo jako na “okrajové”, aby se i v nich mohly děti dále rozvíjet.

V jakých dotačních programech můžete letos o podporu žádat?

Z programu je podporována spolková sportovní činnost na malých obcích, konkrétně podpora trenérů dětí a mládeže a materiálně technické základny pro jejich činnost.

Z programu je podporována přímá a systematická práce s dětmi a mládeží, soustavná příprava sportovců na sportovní akce a účast na těchto akcích či výchova talentovaných sportovců, a to jak u individuálních, tak u kolektivních sportovních odvětví.

Z programu je podporována realizace sportovních a mládežnických projektů, jak nadregionálních, tak i těch regionálních, kterých se účastní pouze osoby ze Zlínského kraje, ale zároveň mají větší než místní dopad.

"Prostřednictvím těchto dotačních programů chceme přispět ke zvyšování úrovně sportovní činnosti dětí a mládeže v našem kraji i k zajištění široké nabídky sportovních, mládežnických a volnočasových aktivit. Oproti loňskému roku jsme navýšili celkovou alokaci těchto programů o 8,5 milionu korun," uvedl krajský radní Jiří Jaroš, zodpovědný za oblast mládeže a sportu.

Deadline pro podávání žádostí o podporu je už 16. února, tak neváhejte! Více informací o dotačních programech najdete ZDE.