Piráti Zlínského si zvolili krajské předsednictvo, jeho mandát potrvá dva roky

Piráti ze Zlínského kraje znají kompletní předsednictvo svého krajského sdružení. Předsedou se opětovně stane kroměřížský zastupitel Vratislav Krejčíř a jako prvního místopředsedu členové zvolili Františka Elfmarka, dalšími v pětičlenném předsednictvu jsou Jaroslav Takáč, Jiří Jaroš a Jiří Knotek.

V listopadu zvolili členové zlínského krajského sdružení svým předsedou Vratislava Krejčíře, který svůj mandát znovu obhájil. Volba místopředsedů proběhla v následujících dnech v listopadu. O jejich pořadí Piráti hlasovali dle vnitřních demokratických standardů strany.

„Gratuluji všem zvoleným a těším se na spolupráci. Nové předsednictvo je skvělým mixem politických zkušeností, schopností, věku a vizí. Největším cílem pro nové předsednictvo jsou krajské volby, ve kterých chceme udržet kurz a obhájit náš dobrý dosavadní výsledek. Za další dva roky nás čekají další zásadní volby, na které je potřeba se připravit a dále zefektivnit práci krajského sdružení. Zejména v oblasti vzájemné a vnější komunikace a také v oblasti práce s dobrovolníky a dalším vzděláváním našich členů,” říká předseda krajského sdružení Vratislav Krejčíř.

Nové předsednictvo má zkušenosti ze všech pater politiky a chce své zkušenosti zúročit v následujících volbách. Zároveň je každý z nově zvolených místopředsedů se i zapojuje do místního dění ve svém bydlišti. 

A kdo jsou nově zvolení členové zlínského předsednictva?

Předsedou krajského sdružení byl již potřetí zvolen bývalý místostarosta a současný zastupitel z Kroměříže Vratislav Krejčíř.

Exposlanec František Elfmark žije v Uherském Hradišti, kde byl také již potřetí zvolen zastupitelem a kde je místopředsedou finančního výboru a členem komise pro nakládání s majetkem města. Rovněž zde působí jako předseda v předsednictvu místního sdružení.

Dlouholetý člen krajského předsednictva Jaroslav Takáč bydlí v Přílepech u Holešova, má na starosti krajský rozpočet a personalistiku. 

Jiří Jaroš je uvolněným krajským radním pro digitalizaci. Žije ve Zlíně, kde je také zastupitelem.

Zastupitelem a předsedou komise pro kulturu a památkovou péči Zlínského kraje je dvacetipětiletý Jiří Knotek, bydlí ve Stráních. Je vystudovaným politologem a soustředí se také na zahraniční politiku.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Hana Ančincová pro Magazín21: Lidé velmi často pomáhají druhým, ale sami se bojí říci si o pomoc

Hana Ančincová pro Magazín21: Lidé velmi často pomáhají druhým, ale sami se bojí říci si o pomoc

Pandemie koronaviru a následná hospodářská krize se negativně podepsaly na duševní pohodě a spokojenosti mnoha lidí včetně rodin s dětmi, což se mimo jiné projevuje větším výskytem úzkostí a depresí. Na to, jakou lze v takových případech vyhledat pomoc ve Zlínském kraji, odpovídá v rozhovoru pro Magazín21 statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která má na starost sociální oblast.

Piráty ve Zlínském kraji povede do krajských voleb náměstkyně hejtmana Hana Ančincová

Piráty ve Zlínském kraji povede do krajských voleb náměstkyně hejtmana Hana Ančincová

Pirátky a Piráti ze Zlínského kraje si v pondělí večer zvolili svou kandidátku na hejtmanku pro nadcházející krajské volby v roce 2024. Kandidátku povede zkušená Hana Ančincová, současná statutární náměstkyně hejtmana pro sociální oblast, životní prostředí, zemědělství, venkov a neziskový sektor. Mezi její priority patří nastartovat strategický rozvoj kraje a udělat z něj atraktivní kraj pro všechny generace a příprava kraje na demografický vývoj. Dále chce také pokračovat v masivním rozšiřování terénních služeb a rozvoji sociálně zdravotní oblasti, a v neposlední řadě se věnovat péči o životní prostředí.

Hana Ančincová: Ministerstvo potvrdilo stanovisko krajského úřadu o zrušení registrace sociálních služeb poskytovatele Hvězda ve Zlíně

Hana Ančincová: Ministerstvo potvrdilo stanovisko krajského úřadu o zrušení registrace sociálních služeb poskytovatele Hvězda ve Zlíně

Krajský úřad rozhodl o zrušení registrace sociálních služeb poskytovatele Hvězda ve Zlíně. Důvodem je nedoložení bezdlužnosti při kontrole, která je jednou ze zákonných podmínek pro získání oprávnění poskytování sociálních služeb. Toto rozhodnutí potvrdilo Ministerstvo práce a sociálních věcí a je plánováno k provedení k 31. prosinci 2023.