Poslanecké okénko: Prosincová sněmovna očima Františka Elfmarka

Poslanecké okénko: Prosincová sněmovna očima Františka Elfmarka

Mohlo by se zdát, že poslední měsíc v roce bude znamenat v Poslanecké sněmovně klid. Opak je však pravdou. Neváhejte si proto přečíst pravidelný report našeho poslance a lídra pro sněmovní volby, které se uskutučení v říjnu příštího roku.

Životní prostředí

Zářijová otrava řeky Bečvy stále nebyla vysvětlena a proto jsme se jí znovu zabývali 3.12. na plénu Poslanecké sněmovny. Podařilo se nám prosadit usnesení, ve kterém jsme vyzvali ministra Brabce k vypracování závazného předpisu sloužícího k zajištění jednotného přístupu k šetření havárií v životním prostředí, ze kterého by vyplývaly kompetence jednotlivých orgánů státní správy a dalších zúčastněných subjektů, včetně vedení evidence všech úkonů tak, aby mohl být zpětně celý postup vyhodnocen. 11. prosince se pak konal na Výboru životního prostředí kulatý stůl, na kterém jsme o kauze diskutovali se zástupci státní správy, samosprávy, akademiků, rybářů, médií. 1.prosince jsme ve Sněmovně počtvrté a naposledy řešili tzv. oběhový balíček, tedy odpadovou legislativu. Výsledkem jednání bylo zamítnutí senátních návrhů a přijetí zákonů v podobě, v jaké vyšly ze třetího čtení ve Sněmovně. Výslednou podobu považuji za málo ambiciózní a místy problematickou. V rozhovoru pro média jsem pak stručně shrnul názor Pirátů na tyto zákony a připomněl závažný problém s dvojími daty o odpadech.

Zero Waste

Seriál o principech života bez odpadu jsem v prosinci zakončil články o tom, co s odpadem, který nám přes veškerou snahu vznikne. Třídit a kompostovat. Já sám se snažím na principy Zero waste ve svém každodenním životě myslet a doufám, že se touto metodou inspirujete i Vy a zkusíte ji aplikovat ve svém běžném životě. A nezapomeňte, každý krok se počítá!

Stal jsem se krajským lídrem pro sněmovní volby 2021 s podporou 78% hlasujících

Rád bych ještě jednou poděkoval členům Zlínského kraje, kteří mě podpořili a dali šanci být lídrem do sněmovních voleb 2021. Nesmírně si každého jednotlivého hlasu vážím a s pokorou ho přijímám. Beru to jako poděkování za moji dosavadní práci. Jak jsem již avizoval dříve, pakliže obhájím mandát, udělám vše pro to, abychom pokračovali v dobře načaté práci jak ve Zlínském kraji, tak i v celorepublikovém měřítku. Je před námi dost práce, ale věřím, že s takovým týmem lidí, který máme v našem kraji, vše zvládneme na jedničku. Na spolupráci se již velmi těším a udělám pro kvalitní výsledek maximum.” Mou kandidátskou řeč najdete zde.

Týdenní inspirace

Od listopadu vkládám na můj blog odkazy článků, které mne v daném týdnu zaujaly, a to nejen z oblasti životního prostředí a oběhového hospodářství. Jsou přehledně rozdělené na celou ČR, Uherské Hradiště a okolní města, Zlínský kraj. Pakliže budete mít čas a chuť, můžete z nich čerpat stejně jako já.

Pirátská půlhodinka

Vzhledem k situaci, která stále panuje, mám každé pondělí od 9:30 do 10:00 hodin vyhrazenou online půl hodinku na komunikační platformě Jitsi https://meet.jit.si/kancelarelfmark, kde vítám dotazy či podněty každého z Vás, tedy mých kolegů a spolupracovníků z celého Zlínského kraje.

U hranatého stolu

Jak už víte, spustil jsem nový projekt U hranatého stolu. Během nového roku, pakliže to protiepidemická opatření dovolí, zrealizuji čtyři veřejná setkání, kam si pozvu odborníky k danému tématu a samozřejmě veřejnost. Tím prvním diskutovaným tématem bude SPORT, který rozděluje veřejnost. Pokud Vás napadá nějaká otázka, na kterou byste chtěli znát odpověď, neváhejte nám ji už nyní napsat na email: dotazy@uhranatehostolu.cz. Změna proběhne jedině tehdy, když budeme znát váš názor. Poodhalí vaše představy, představy našich hostů, jejich dopad, příp. možnost realizace.

Remobil

Máte doba staré mobily, nevyužívaná sluchátku či nabíječku? Jejich sběr je pro vzrůstající zájem prodloužen o měsíc, tedy až do 1. února. Neváhejte, pokud dostanete pod vánoční stromeček mobil nový, víte kam s tím nepotřeným…. Každé pondělí od 9 - 12 hodin můžete vložit vysloužilý mobilní telefon, ale také drobné elektrozařízení jako např. nabíječky, sluchátka, baterie, handsfree, mp3, ipody, kalkulačky do sběrného boxu v mé uherskohradišťské poslanecké kanceláři, která se nachází na Trianglu v blízkosti vlakového nádraží ve 3. patře. Tím, že mobil odevzdáte - pomůžete přírodě i sami sobě. Navíc uděláte dobrý skutek. Za každý mobil jde 10 Kč těm, kteří to nejvíce potřebují.

Závěrem bych Vám všem popřál krásné a ničím nerušené prožití svátků vánočních a v novém roce jen to nejlepší! Můžete sledovat můj blog frantisekelfmark.cz a politické Facebookové stránce.

Přeji Všem v této nelehké době hlavně pevné zdraví!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články