Zuzana Fišerová: Školy musí zůstat v chodu a s prezenční výukou. Kraj zajistil distribuci antigenních testů pro školy

Zuzana Fišerová: Školy musí zůstat v chodu a s prezenční výukou. Kraj zajistil distribuci antigenních testů pro školy

V příštím týdnu proběhne preventivní testování na covid-19 ve školách v okresech Zlín, Kroměříž a Vsetín. Tedy v okresech, kde incidence překročila stanovenou hranici 300 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Zlínský kraj zajistil distribuci 58 150 kusů antigenních testů do zasažených okresů prostřednictvím hasičů.

“Ve shodě se školskou komisí Asociace krajů ČR považuji za klíčové, aby byla na školách a školských zařízeních udržena prezenční výuka. Pravidelným testováním můžeme přispět k podchycení případné pozitivity a zamezení dalších nárůstů u našich žáků,” sdělila Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.

“Testovat se nebudou muset žáci a zaměstnanci škol, kteří jsou očkovaní, v posledním půl roce prodělali covid nebo budou mít doklad o negativním testu z jiného odběrového místa. Z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje máme informace, že v kraji není uzavřena žádná škola a v izolaci bylo ke 2. listopadu 530 žáků a 129 osob z řad personálu škol,” dodala radní.

“V pondělí budu mít schůzku s ředitelkou Krajské hygienické stanice Zlínského kraje k otázkám dalšího postupu ve školách. Řada škol nyní bojuje s opakovaným zavíráním tříd do karantény. Chci projednat možnosti přístupu „test to stay“ nebo dalších opatření, které umožní v maximální míře udržet prezenční výuku,” doplnila Fišerová.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články