Piráti uklízí kraj

Piráti uklízí kraj

Na tradiční zapojení do celostátní akce Ukliďme Česko navazují Piráti ve Zlínském kraji vlastní kampaní.

Piráti se každoročně účastní této uklízecí akce, ale vzhledem k aktuální epidemické situaci, kdy jsou zakázané hromadné akce a výjezdy mimo okres, jsme se rozhodli iniciovat uklízení ve svých řadách, prostřednictvím sociálních sítí tzv. štafetou.

Prvním, kdo vyběhl na startovací pole s rukavicí a pytlem na odpadky, byl lídr naší kandidátky do poslaneckých voleb 2021 František Elfmark. „V neděli při procházce s mojí rodinou jsme cestou sbírali odpadky, konkrétně u slepého ramene Stárky v Míkovicích,“ uvedl poslanec, který v rodné hroudě nasbíral plné dva pytle odpadu, hlavně toho komunálního.

„Štafetu předávám virtuálně do rukou mých kolegů, Hanky Ančincové a Zdeňka Třose. Na facebooku během měsíce dubna uvidíte, jak se všichni s tím popasujeme, jaký kdo bude mít úlovek. Věřím ale, že nás v tom nenecháte samotné. Protože když se postaráme o přírodu, příroda se postará o nás,“ apeluje závěrem na všechny výletníky František Elfmark.

Neváhejte a vytyčte si každý svou trasu, kterou při procházce uklidíte! Společnými silami uklidíme Zlínský kraj od odpadků a černých skládek. Stačí si na vycházku do probouzející se přírody vzít s sebou rukavice a tašku na odpadky a občas procvičit ztuhlá záda shýbnutím se pro odpadek. Těch je nyní bohužel v našem okolí více, než kdy dříve. Jdete do toho také?

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články