„Ve Zlínském kraji se digitalizaci věnujeme velmi intenzivně. Naším cílem je, aby každá obec měla zpracovanou digitální technickou mapu, zabudovány optické kabely a aby nabízela portál občana s kvalitní webovou prezentací. S digitální technickou mapu rádi pomůžeme, s optickými kabely poradíme a co se týče webových prezentací, jsme tady dnes proto, abychom ty nejlepší pochválili a ocenili,“ řekl radní Jiří Jaroš.

Soutěž Zlatý erb se letos uskutečnila již po pětadvacáté. Organizována je dvoustupňově, v krajských kolech a v následném kole celostátním. Krajské kolo uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Novinkou letošního ročníku ve Zlínském kraji bylo, že se jednotnou metodikou hodnotily webové stránky všech obcí s rozšířenou působností. Ve Zlínském kraji tak šlo o celkem 13 webových stránek.

Krajská odborná porota u nich hodnotila například kvalitu a rozsah poskytovaných informací, a to z pohledu občana, návštěvníka i případného investora, dále nabízené elektronické služby včetně využití e-identity občana, responzivitu webu nebo jeho dostupnost v nejběžnějších prohlížečích.

Cílem soutěže Zlatý erb je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy prostřednictvím rozvoje ICT technologií a služeb, poskytovaných veřejnosti s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky.

Výsledky celostátního kola soutěže budou vyhlášeny 15. května 2023 během konference ISSS v Hradci Králové.

Výsledky krajského kola – Zlatý erb 2023

Nejlepší webové stránky obcí s rozšířenou působností

  1. Zlín
    https://www.zlin.eu
  2. Uherské Hradiště
    https://www.mesto-uh.cz

    3. Valašské Klobouky
    https://www.valasskeklobouky.cz