Ve Zlínském kraji budou pirátští zastupitelé v osmi městech a jedné vesnici

Ve Zlínském kraji budou pirátští zastupitelé v osmi městech a jedné vesnici

Celkem v osmi městech a jedné vesnici ve Zlínském kraji se podařilo Pirátům protlačit do obecního zastupitelstva minimálně jednoho člena. Patnáct městských zastupitelů pochází přímo z pirátských kandidátek či z kandidátů s naší podporou, ve Stupavě získal jeden Pirát mandát mezi nezávislými. Neuspěly pouze pirátské kandidátky na Vsetíně, v Zašové a ve Slavičíně.

Na několika místech nebyla nouze o velké drama. Ve Valašském Meziříčí mají Piráti zastupitele díky těsnému finálnímu přepočtu, který vyšvihl Denise Rychtara nad pětiprocentní hranici díky menšímu počtu kandidátů na listině. Velkou smůlu naopak měli ve Slavičíně, kde byl jejich výsledek 5,00 % přepočten na 4,99 %. Pirátům tak ve městě, ze kterého mimochodem pochází žhavý kandidát na post primátora Prahy Zdeněk Hřib, utekl pravděpodobně mandát o jeden jediný hlas. Jeden lístek rozhodoval také ve Stupavě, kde se ocitl člen Pirátů v opozici.

Výčet zastupitelů:

Zlín

 • Jiří Jaroš
 • Zuzana Fišerová
 • Milan Klajn

“Volby pro nás skončily úspěchem. Získali jsme 6,57 %, což v konečné fázi znamená skvělé tři mandáty. Děkujeme za podporu a držíme kurz,” říká Jiří Jaroš.

Uherské Hradiště

 • Jaroslav Ševčík
 • František Elfmark

“S výsledky voleb jsme spokojení. Očekávali jsme 2-3 mandáty jako nová strana v Uherském Hradišti. Nyní máme 2 pirátské zastupitele a již se chystáme na práci v zastupitelstvu v duchu pirátských principů,” říká Jaroslav Ševčík.

Kroměříž

 • Vratislav Krejčíř
 • Petr Stoklasa

“V komunálních volbách jsme měli jistě vyšší cíle, obzvláště po odezvě okolí a odvedené práci, kdy jsme za 8 měsíců uspořádali 15 akcí. Zisk dvou postů pro pirátské zastupitele je ale uspokojivý, když přihlédneme k faktu, že jsme kandidovali v Kroměříži poprvé, bez známých osobností a v konkurenci třinácti kandidátek. V současné době již probíhají první jednání o možné podobě složení koalice a jsme sami zvědaví, jak to dopadne,” říká Vratislav Krejčíř.

Valašské Meziříčí

 • Denis Rychtar

“Valašskomeziříčtí Piráti dosáhli na zastupitelský mandát díky přepočítávání. Celkově se to pro nás dobře nevyvíjelo, ale uspěli jsme. V přepočtu 7,86 Kč na jeden hlas jsme dokázali získat mandát za 46000 Kč v celoroční kampani,” říká Denis Rychtar.

Rožnov pod Radhoštěm

 • Libor Adámek

“Jsme rádi, že jsme se jako nová strana v Rožnově dostali s jedním mandátem na radnici. Mrzí nás, že výsledek nebyl trochu lepší, abychom mohli lépe prosazovat náš program. Stále však můžeme hlídat kroky radnice a seznamovat občany s našimi pirátskými principy,” říká Libor Adámek.

Vizovice

 • Jan Špaňhel
 • Jaromír Slezák

“Dosáhli jsme velmi dobrého výsledku, když se nám podařilo nalodit na radnici 2 kandidáty. Je to poprvé, kdy zástupci Pirátů v této obci s rozšířenou působností kandidovali. Dalším krokem bude vyjednávání o účasti v koalici. Teď nás čeká tvrdá práce. Chtěli bychom rozšířit počet Pirátů v našem městě a v příštích volbách vyhrát,” říká Jaromír Slezák.

Napajedla

 • Tomáš Čabla
 • Jiří Krkoška

“Děkujeme všem, kteří nás podpořili při plavbě na radnici v Napajedlích, na kterou díky Vám vysíláme dva pirátské zastupitele. Věříme že naši práci budeme kormidlovat správným směrem! Držíme kurz!” říká Tomáš Čabla.

Otrokovice (Občané OE s podporou Pirátů)

 • Pavel Beznoska
 • Petr Ťopek

“Pro Občany OE s podporou Pirátů jde o nejlepší výsledek v historii. Získání 2 zastupitelských míst je úspěchem, nicméně velmi nás mrzí, že jen několik hlasů nás připravilo o třetího zastupitele. Budeme-li osloveni, rádi se zapojíme do jednání o koalici, za předpokladu akceptace našeho volebního programu a místa radního,” říká Pavel Beznoska.

Stupava (sdružení nezávislých kandidátů)

 • Lubomír Doležal

“Děkuji všem občanům, kteří přišli k volbám a dali nám svůj hlas. Volební účast téměř 80 % oprávněných voličů znamená, že lidem zde není budoucnost obce lhostejná. Nám bohužel 0,16 % hlasů chybělo k většině, ale i tak to beru jako úspěch. Těším se na první zasedání a věřím, že nyní již bude vůle vést důstojná jednání vedoucí ke spokojenosti všech obyvatel,” říká Lubomír Doležal.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články