Zavádíme moderní asistivní technologie v sociálních službách

27. října 2023

Tak tohle tady ještě nebylo! Senioři v Domově v Burešově zažili ve středu vyjímečný den díky virtuální realitě!

Společně s Technologickým inovačním centrem a agenturou Czech VR Agency uspořádal kraj workshop v Domově pro seniory Burešov ve Zlíně. Naši drahocení senioři tak měli možnost využít virtuální realitu a prožít úžasné zážitky, jako cestování po různých koutech České republiky a virtuální procházky, a to vše díky těmto novým asistivním technologiím.

„Tato skvělá iniciativa nám umožňuje přemýšlet o budoucnosti a rozvíjet sociální služby tak, aby byly co nejvíce přizpůsobeny potřebám seniorů. Plánujeme investovat do asistivních technologií při výstavbě nových zařízení sociálních služeb, což zahrnuje i stropní kolejnicový transportní systém, chytrou podlahu pro detekci pádů klientů a mnoho dalšího,“ uvedla naše Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Jsme hrdi na to, že můžeme být součástí tohoto pozitivního trendu a podporovat naše seniory v plném využití moderních technologií. Společně měníme budoucnost sociálních služeb pro naše seniory!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Hana Ančincová pro Magazín21: Lidé velmi často pomáhají druhým, ale sami se bojí říci si o pomoc

Hana Ančincová pro Magazín21: Lidé velmi často pomáhají druhým, ale sami se bojí říci si o pomoc

Pandemie koronaviru a následná hospodářská krize se negativně podepsaly na duševní pohodě a spokojenosti mnoha lidí včetně rodin s dětmi, což se mimo jiné projevuje větším výskytem úzkostí a depresí. Na to, jakou lze v takových případech vyhledat pomoc ve Zlínském kraji, odpovídá v rozhovoru pro Magazín21 statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která má na starost sociální oblast.

Piráty ve Zlínském kraji povede do krajských voleb náměstkyně hejtmana Hana Ančincová

Piráty ve Zlínském kraji povede do krajských voleb náměstkyně hejtmana Hana Ančincová

Pirátky a Piráti ze Zlínského kraje si v pondělí večer zvolili svou kandidátku na hejtmanku pro nadcházející krajské volby v roce 2024. Kandidátku povede zkušená Hana Ančincová, současná statutární náměstkyně hejtmana pro sociální oblast, životní prostředí, zemědělství, venkov a neziskový sektor. Mezi její priority patří nastartovat strategický rozvoj kraje a udělat z něj atraktivní kraj pro všechny generace a příprava kraje na demografický vývoj. Dále chce také pokračovat v masivním rozšiřování terénních služeb a rozvoji sociálně zdravotní oblasti, a v neposlední řadě se věnovat péči o životní prostředí.