Fišerová: Plánujete kulturní akci? Získejte na ni dotaci!

25. ledna 2022
Fišerová: Plánujete kulturní akci? Získejte na ni dotaci!

Máte nápad na zajímavou výstavu, festival, přehlídku, nebo jinou kulturní akci, která obohatí Zlínský kraj? Požádejte si o finanční injekci, deadline je už 31. ledna!

Na kulturní akce regionálního významu je letos připraveno 5 milionů korun, cílem dotačního programu je rozvíjet významné kulturní aktivity a akce vztahujících se k místní komunitě Zlínského kraje.

"Věřím, že nám letos covidová situace umožní návrat k běžnému životu, a tím i úplnou realizaci ojedinělých kulturních projektů, které obohacují život ve Zlínském kraji. Od nástupu do funkce radní jsem zvýšila podporu na živé kulturní akce, protože obohacují život v regionu a stojí často na dobrovolnické práci nadšenců. Tímto bych chtěla poděkovat organizátorům a pořadatelům akcí za energii, kterou ve svém volném čase do projektů investují. Doufám, že těch 5 milionů korun, které plánujeme rozdělit, bude ze strany kraje slušnou formou podpory této snahy," uvedla krajská radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová.

V prvním kole uvolní kraj na podporu akcí konaných od 1. ledna do 31. srpna 3 miliony korun. Příjem žádostí je možný do 31. ledna. Další 2 miliony půjdou na akce konané od 1. července do 31. prosince a žádosti o dotaci se budou přijímat od 2. do 13. května.

Nezapomeňte podat svou žádost, více informací najdete ZDE.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články