Zlínský kraj odsuzuje ruskou vojenskou agresi proti Ukrajině, ukončil spolupráci s ruskými regiony

Zlínský kraj odsuzuje ruskou vojenskou agresi proti Ukrajině, ukončil spolupráci s ruskými regiony

Zlínský kraj odsuzuje ruskou vojenskou agresi proti Ukrajině, dnes proto ukončil spolupráci s ruskými regiony.

"S agresory nespolupracujeme. Zastupitelstvo Zlínského kraje právě rozhodlo o vypovězení dohody s ruskými regiony. Vypovíme dohody o vzájemné spolupráci mezi Samarskou oblastí a Zlínským krajem, memorandum o spolupráci s Udmurtskou republikou a deklaraci o vzájemné spolupráci s Jaroslavskou oblastí," sdělila statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová.

Na návrh našeho zastupitele Jiřího Knotka také přijalo usnesení, podle kterého zastupitelstvo odsuzuje nevyprovokovanou, agresivní a teroristickou invazi ze strany Ruské federace vůči Ukrajině a podporuje ukrajinskou územní celistvost a suverenitu. "Je důležité, abychom jako politici v tomto tématu ukázali, že nám to není jedno," dodal Knotek.

Chcete lidem z Ukrajiny pomoci? Spolu s Potravinovou bankou ze Zlínského kraje budeme od zítřka v Baťově mrakodrapu sbírat potraviny a drogerii. Sbírka bude probíhat každý den od 8:00 do 16:00 ve 2. patře u vstupu do Krajského úřadu.

Co darovat? Vody, konzervy, těstoviny, instantní polévky, dětské výživy. Vlhčené ubrousky, pleny, toaletní papír, dámské toaletní potřeby, papírové kapesníky.

"Sbírku pořádáme ve spolupráci s Potravinovou bankou ve Zlínském kraji, která bude pomoc přerozdělovat mezi potřebné. V pondělí, během pouhých tří hodin se podařilo vybrat mezi zaměstnanci krajského úřadu necelých dvacet tisíc korun, za které jsme nakoupili konzervy a předali je Skautskému krizovému centru Zlín, které je ještě dnes odváží lidem na ukrajinsko-slovenskou hranici,” popsala Ančincová.

Další možnosti, jak pomoci Ukrajině najdete přehledně na webu https://ukrajina.pirati.cz/.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti vybojovali o 8,5 milionu vyšší podporu kraje pro sport a mládež na tento rok!
28.01.2022

Piráti vybojovali o 8,5 milionu vyšší podporu kraje pro sport a mládež na tento rok!

Spousta dětí sportovat přestala a kluby se bohužel potýkají s nedostatkem mládeže po covidu. Nedostatek pohybu je u dětí velkým problémem, kterému se intenzivně věnujeme. Zlínský kraj každoročně finančně podporuje sport, v letošním roce rozdělí v oblasti mládeže a sportu celkovou částku 31,5 milionu korun, což je o 8,5 milionu více, než v roce 2021.