Piráti ze Zlínského kraje si zvolili nové předsednictvo!

Piráti ze Zlínského kraje si zvolili nové předsednictvo!

Členská základna Pirátů Zlínského kraje si v těchto dnech zvolila nové předsednictvo krajského sdružení. Předsedou byl znovuzvolen místostarosta Kroměříže Vratislav Krejčíř. Dalšími místopředsedy byli zvoleni Jaroslav Takáč z Přílep u Holešova, František Elfmark z Uherského Hradiště, Jiří Robenek ze Zlína a Pavel Maňásek. Nové krajské předsednictvo nyní především provede místní sdružení volbami do obecních zastupitelstev.

Staronovým předsedou Pirátů Zlínského kraje je Vratislav Krejčíř, který působí jako místostarosta města Kroměříže:

"Děkuji členům za projevenou důvěru a mandát předsedy na další 2 roky. Znovuzvolení do předsednictva pro mě představuje další výzvu. Jedna z nejdůležitějších gescí a úkolů nového předsednictva je provést celý kraj komunálními volbami. Je důležité, abychom lidem ukázali, že pirátská politika má důležité místo na radnicích měst a obcí, kde mohou nejsnáze vidět plnění volebního programu. Mám také radost, že se k nám přidávají noví členové a krajská základna se postupně rozrůstá, v tomto duchu budeme pokračovat v naší práci."

Nově zvolení místopředsedové se chtějí zaměřit každý na jemu blízký úsek agendy. 1.místopředsedou byl zvolen Jaroslav Takáč, který se chce zaměřit na rozšíření členské základny a přivést do strany co nejvíce odborníků: "Musíme zase budovat pirátskou politiku odspodu a ukázat všem, že jsme středovou politickou stranou, které jde o to, aby naše země byla dobrým místem k životu a jde nám hlavně o budoucnost pro další generace."

2.místopředseda krajského sdružení František Elfmark chce členům a budoucím kandidátům do voleb především předat své bohaté politické zkušenosti, na starost bude mít rozvoj a práci jednotlivých místních sdružení v kraji: "Chci předat 7 let zkušeností dál lidem, kteří budou například kandidovat poprvé a nebo řešit koaliční spolupráci. Také chci zúročit zkušenosti ze sněmovny a přátelství s mnoha lidmi z vedení strany. Vím, že minulá období nebyla lehká a čeká nás i dost práce, ale my to zvládneme. Když je chuť, výsledek se dostaví."

Hlavním cílem místopředsedy krajského sdružení Jiřího Robenka je lepší instruování a komunikace s jednotlivými místními sdruženími, a také chce dále rozšiřovat členskou základnu.

Pavel Maňásek chce zvýšit informovanost veřejnosti v našem kraji o naší straně a zejména o výsledcích práce naší krajské organizace, zastupitelů a radních. "Také bych rád oživil členskou základnu, chci zvýšit zájem všech členů o dění v našem krajském sdružení a prosazovat vzájemné proškolení," doplňuje.

Hned 15. prosince se nové krajské předsednictvo setká se členskou základnou na online veřejné schůzi krajského sdružení, která bude zaměřená především na přípravu komunálních voleb a schválení rozpočtu na příští rok.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články