Tvoříme kraj, kde stojí za to zestárnout

3. října 2023

Demografický vývoj představuje pro Zlínský kraj jednu z největších výzev v oblasti sociálních služeb. Momentálně je kraj druhým nejstarším v České republice, a do pěti až šesti let se stane dokonce nejstarším krajem vůbec. Naše Hana Ančincová - statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje , vysvětluje v rozhovoru pro DOBRÝ DEN s kurýrem, že pro Piráty je prioritou mít dostupné a kvalitní sociální služby. Prostě kraj, kde stojí za to zestárnout!

Zlínský kraj je sice relativně dobře připraven, pokud jde o dostatečný počet pobytových lůžek sociálních služeb, ale stále čelí vysoké poptávce a nepokrytým žadatelům. „Zaměřujeme se na rozvoj terénních služeb, aby umožnil seniorům zůstat doma, což je jejich přání. To zahrnuje i budování komunitního bydlení pro seniory v obcích. Tato opatření mají pomoci přizpůsobit se demografickému vývoji a poskytovat potřebnou péči seniorům v rámci kraje,“ shrnuje Hana Ančincová

Demografický vývoj přináší výzvy, ale Piráti se snaží, aby byl Zlínský kraj připraven na tyto změny a sociální služby byly dostupné pro všechny potřebující. Určitě si přečtete celý rozhovor, kde se toho dozvíte mnohem víc!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Jiří Jaroš pro Dobrý den s Kurýrem: V digitalizaci je Zlínský kraj lídrem

Jiří Jaroš pro Dobrý den s Kurýrem: V digitalizaci je Zlínský kraj lídrem

Zlínský kraj pořádně šlápl do digitalizace. Na spadnutí je nejen spuštění Portálu občana, ale také digitální technické mapy, která bude velkým pomocníkem obcím, podnikatelům i občanům. Jak prozradil krajský radní Jiří Jaroš, nejdál ze všech krajů je ten Zlínský také v rozvoji 5G sítí. „V budoucnu nebude muset být lékař u operace osobně, bude mít brýle pro virtuální realitu a nástroje ovládat na dálku. Roboti na bázi umělé inteligence mohou být také velmi užitečnými průvodci a pomocníky pro orientaci na velkých plochách, jako jsou letiště nebo nemocnice,“ představuje jednu z vizí Jaroš, který je zároveň rád také za to, že Zlínský kraj za poslední roky navýšil podporu sportu z někdejších 20 milionů na současných více jak 100 milionů korun ročně.